منطقه 19 : استقبال قريب600 نفر از شهروندان از خدمات اتوبوس ديابت

منطقه ۱۹،  3971121007
منطقه 19 : استقبال قريب600  نفر از شهروندان از خدمات اتوبوس ديابت

اتوماسیون اداري شهرداري تهران >> ISTG SIMA

به گزارش روابط عمومي اداره سلامت منطقه 19 به نقل از داداش زاده مدير اداره سلامت ، با توجه به اهميت بيماري ديابت و نقش غربالگري مستمر قندخون در پيشگيري و كنترل اين بيماري به ويژه در سالمندان و افراد در معرض خطر ، اتوبوس ديابت  به مدت چهار روز در محله شكوفه شمالي و يك روز در پايانه تاكسيراني شاهد مستقر شد.
وي با اشاره به خدمات ارائه شده از قبيل غربالگري قندخون وفشار خون، اندازه گيري توده بدني و توزيع اطلاع رساني آموزشي سلامت از مراجعه روزانه 150 تا 160 نفر از شهروندان خبر داد و افزود ، در طي استقرار اين اتوبوس كه از روز شنبه 13 بهمن آغاز شد حدود 50تا 60 نفر  به عنوان پيش ديابتي شناسايي شدند كه نياز به رعايت نكات و مراقبت هاي لازم جهت پيشگيري است و 80 درصد از مراجعين نيز افراد مبتلا به ديابت بودند كه با آگاهي از بيماري خود به منظور كنترل قندخون خود از اين خدمات بهره مند شدند .
شايان ذكر است، اين دومين بار در سال جاري است كه اتوبوس ديابت در منطقه مستقر شده است كه نسبت به تيرماه رشد قابل توجهي از استقبال شهروندان را داشته است .
گفتني است ، طبق آمار ارائه شده از سوي كارشناسان مستقر در اتوبوس ديابت ، روند مبتلايان به اين بيماري نسبت به ادوار گذشته كاهش يافته است و نسبت مراجعين آگاه به ابتلا به بيماري ديابت نيز افزايش محسوسي داشته است .

 

آخرین عناوین